Tunç Soyer, Cemil Tugay ve Özgür Özel’le ilk kez buluştu: Umarım değişim sloganı…

CHP Genel Başkanı Özgür Özel seçim çalışmaları kapsamında bugün İzmir’deydi. İlçelerde çeşitli etkinliklere katılan Özel, akşam saatlerinde İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen, TOBB’a bağlı meslek örgütlerinin başkan ve yönetim kurullarının katıldığı İzmir İş Dünyası Buluşması’da konuştu.

Yeniden aday gösterilmemesine tepkisini gizlemeyen mevcut İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Soyer’i kendisine destek vermemekle eleştiren CHP İzmir adayı Cemil Tugay ilk defa birlikte görüntü verdi.

CHP lideri Özel, konuşmasında toplantıya Soyer, Tugay ve diğer başkan adaylarıyla birlikte geldiklerini, motivasyonu yüksek bir ekip olduklarını belirterek başladı.

Görevi 1 Nisan’da devredecek Tunç Soyer’in şahsında tüm geçmiş yöneticilere emekleri ve gelecekte kente yapacakları katkılar için teşekkür eden Özel, Türkiye ekonomisinin geçmişi ve bugününe ilişkin kapsamlı değerlendirmeler yaptı.

İş dünyasının krediye ulaşmakta güçlük çektiğini, yatırımlar için uygun ucuz finansman sağlanması gerektiğini dile getiren Özel, pandemi sürecinde tüm dünyayla birlikte artan enflasyonun yanlış faiz politikaları nedeniyle düşürülemediğini ifade etti.

TL’nin değeri konusunda da tartışmalar bulunduğuna işaret eden Özel, şöyle konuştu: “İşte tam da ülkenin sıkıştığı nokta bu. Geçinmek zorunda olan, tüketmek zorunda olan, Türkiye’de kazanan, Türkiye’de harcayan insanlar için kur çok yüksek ve arttığı her noktada insanların artık geçinmesi mümkün değil. Ama Türkiye’de üreten, dünyaya satan ve istihdam yaratmak, o insanlara maaş vermek isteyen insanlar açısından da olması gerektiğinin altında. Büyük bir açmazla karşı karşıyayız. Kur yükselirse vatandaş aç, böyle kalırsa da ihracatçı zorda, istihdam sorunu var. Nasıl çözülecek? Şüphesiz tekstil, mobilya ihracatıyla çözülmeyecek. AR-GE yatırımlarıyla ki İzmir bu konuda göz bebeği, inovasyonla çözecek. Yüksek katma değerli ürünlerle çözülecek. Bilimle, fenle çözülecek.”

SOYER: UMARIM SLOGANLA BAŞLAYAN DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜMLE DEVAM EDER

Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de kentteki iş dünyası temsilcileriyle uyumlu bir çalışma dönemi geçirdiklerini, vadettiği projelerin önemli bir kısmını tamamladığını, yeni gelecek büyükşehir belediye başkanına “kokmayan bir körfez” bıraktığını söyledi.

CHP’de yaşanan aday belirleme sürecine de değinen Soyer, “Dilerim ve umut ederim değişim sloganı ile başlayan süreç doğada olduğu gibi dönüşümle devam eder. Biz İzmir’de ektiğimiz her bir tohumun takipçisi olmaya, mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay ise seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projeleri anlattı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x